O nás

Oriental Lounge představuje čajovnu a cestovatelský klub, kde vám vedle tradiční přípravy čajů celého světa nabídneme pohled do současné čajové gastronomie zahrnující čajové drinky a párování čaje s jídlem. Je také místem, kde vám zprostředkujeme naše zážitky z cestování doplněné ochutnávkami, a které můžete využít k pozvání přátel a vyprávění o vašich zážitcích z cest po celém světě.

Oriental lounge příspěvek o nás - O nás, obrázek č.2

Tradiční příprava čaje

Čaj má za sebou bohatou a pestrou historii. Je nápojem nejen vysoké hodnoty, ale také nekonečného spektra chutí, vůní a možností příprav. Ačkoliv není náročné si doma zalít čajové lístky horkou vodou a zakrátko si vychutnávat připravený nálev, vyplatí se poznat čaj a jeho variabilitu v podobě tradiční přípravy zahrnující nejen původní receptury, ale také např. popíjení čaje z originálního čajového náčiní.

Moderní čajová gastronomie

Současný svět s čajem doslova čaruje a vtiskává mu nesčetné množství nových podob. Nejvíce pozornosti se v tomto směru těší čajové nealko/alko drinky, které jsou ve světě alternativou k tvrdému alkoholu a pivu. Čaj tvoří širokou paletu benefitů pro lidský organismus a v kombinaci s dalšími složkami vytváří profesionálně vytvořený, poutavý a zdravý drink tvořící výtečnou součást každého setkání. Dalším prvkem čajové gastronomie je jeho párování s jídlem. Propojování chuťového profilu čaje s potravinami představuje poutavou a nevšední magii vedoucí k originálnímu chuťovému zážitku.

Přednášky cestovatelů a ochutnávky z našich cest

Předpokladem dokonalé prezentace zážitků z cest je velká televize, projektor a příjemné prostředí. V Oriental Lounge toto máte k dispozici a nic vám tak nebrání zprostředkovat vašim přátelům kvalitní cestovatelský zážitek. A jelikož cestování po světě zahrnuje také poznávání chutí a vůní rozličných místních nápojů, co může více umocnit atmosféru vyprávění, než současné popíjení nápoje prezentujícího navštívenou zemi? My vám do misky nalijeme čaje a nabídneme nápoje z mnoha koutů světa, které mohou vaši projekci originálně doplnit.

Aktuální nabídka přednášek v prodeji na: www.smsticket.cz

Kdo se na tom podílí

Jonáš Vrchovský

Od roku 1999 jsem pracoval ve vícero ostravských čajovnách jako čajmen. Po nasbírání základních dovedností z oboru klasické přípravy a podávání čaje, skladování, objednáváním čaje v rámci tuzemska jsem se stal provozním vedoucím, dnes již zaniklé, ostravské čajovny Na větrném kopci. K práci náleželo zajištění běžného provozu čajovny, tvorba speciálních a tematických nabídek, organizace kulturních akcí v čajovně, organizaci festivalového provozu čajovny. V té době jsem souběžně rovněž pracoval jako barman v dnes již legendárních ostravských podnicích U zrzavé Mary a Mirror Pub. V roce 2008 jsem nasto

Oriental lounge příspěvek o nás - O nás, obrázek č.16

upil do firmy Oriental, kde je mou specializací objednávání zboží ze zahraničí, velkoobchodní nákup – prodej, dále pak školení budoucího personálu čajoven a shisha barů i veřejnosti. V uplynulých letech jsme v Orientalu proškolili v přípravě čaje a dýmek personál více než patnácti čajoven a podobných podniků. Součástí školení bylo v neposlední řadě i ekonomické plánovaní a designování daných podniků. Při cestách za dodavateli čaje a orientálního zboží mne zavedly cesty opakovaně do Thajska, na Bali, na čajové plantáže a výrobny čaje Tchaj-Wanu i Yunanu.

 

Radana Pavlasová

Oriental lounge příspěvek o nás - O nás, obrázek č.30

Po gymnáziu jsem vystudovala na VOŠ obor cestovní ruch, kterému se věnuji celý svůj dospělý život. Měla jsem možnost vést menší kolektivy a mám bohaté zkušenosti s organizováním různých společenských akcí a festivalů se zahraniční účastí. Pracovala jsem mimo jiné v největších cestovních kancelářích v ČR, díky kterým jsem pracovně procestovala kus světa. Navštívila jsem Střední Ameriku, Asii, několikrát také Severní Afriku a samozřejmě většinu zemí Evropy. Jelikož cestování je má velká vášeň, ráda poznávám cizí kultury, nové lidi a jejich způsoby života, byly to mimo pracovní cesty také cesty soukromé, tak i cesty, které jsem absolvovala s folklorním souborem, ve kterém tancuji a tanci se věnuji od 5-ti let. Zažila jsem na cestách mnohé, vyzkoušela spousty skvělých jídel, nápojů a vodních dýmek, zejména v Tunisku a Egyptě, v Turecku pak hlavně jejich typické čaje.

Petr Vrbata

Od roku 2013 jsem vytvářel jediný český internetový magazín zaměřený na čaj a kulturu čaje. Od roku 2015 se pracovně pohybuji v prostředí čajoven. Ústy mi proteklo pár stovek čajů a od jeho tradičních způsobů přípravy a degustování jsem se dostal až k tvorbě čajových drinků a párování čaje s jídlem. Spolupracuji s českou barmanskou asociací a její sekcí Czech Teatenders. První cestu za čajem jsem podnikl do Gruzie, kde jsem vyzkoušel ruční zpracování černého čaje a pro magazín vytvořil rozhovor se zpracovatelem čajů Avtem a následně se Shotou Bitadzem, který stojí v čele obnovy čajového průmyslu v Gruzii. Druhá cesta směřovala do švýcarské čajovny Casa del Té s přilehlou čajovou zahradou, která jednou v roce produkuje malé množství zeleného čaje ručně zpracovávaného japonskou metodou pod vedením japonského čajového mistra.

Interiér

Interiér naší čajovny jsme navrhovali sami a z velké části také realizovali. Nábytek a dekorace jsou buď našimi výrobky, nebo jsou dovezené s exotických oblastí a tak můžete tak vidět jak vypadají v interiéru.   

Oriental lounge příspěvek o nás - O nás, obrázek č.43
Oriental lounge příspěvek o nás - O nás, obrázek č.44
Oriental lounge příspěvek o nás - O nás, obrázek č.45
Oriental lounge příspěvek o nás - O nás, obrázek č.46
Oriental lounge příspěvek o nás - O nás, obrázek č.47
Oriental lounge příspěvek o nás - O nás, obrázek č.48


MapaDalší informace


Adresa

Oriental lounge

Výškovická 3085/2

Ostrava 30, 700 30

Kontakty

Vedoucí: Radana Pavlasová

Mobil: 777 788 872

Email: lounge@oriental.cz

Otevírací doba

Po-Pá 10:00 - 17:30 hod


Telefon Oriental Lounge
Email Oriental Lounge
Otevírací doba Oriental Lounge
Logo Tripadvisor - Oriental Lounge
Logo Facebook - Oriental Lounge
Logo Instagram - Oriental Lounge