Zážitky

Poznání čaje nespočívá pouze v rozpoznání čajových sort a znalosti teploty použité vody. Čajový svět toho nabízí mnohem více a jednotlivé sorty tvoří pouze začátek. Prostřednictvím našich workshopů vám představíme čaj v bohatém spektru jeho podob. Co třeba poznat ambientní čaje, perlivé čaje nebo proniknout do světa čajové mixologie a párování čaje s jídlem?


Cesta za přípravou čaje - workshop čaje pro veřejnost

Oriental lounge příspěvek - Cesta za přípravou čaje - workshop čaje pro veřejnost, obrázek č.1

Ponořte se do světa sypaného čaje a zjistěte, jak snadné je zařadit jej do každodenního života. V porovnání se sáčkovým čajem představuje volný listový čaj spektrum přínosů pro organismus a dále pozitivní účinek na naši psychiku prostřednictvím rozličných vůní, chutí a barev, které jeho příprava a popíjení přináší.

Specifikace – cca 4 hodinový kurz věnovaný čaji, jehož součástí je veškerá konzumace a skripta.

Nákup a skladování čaje

Provedeme vás světem čaje od začátku – od jeho nákupu. Nejprve vám představíme zajímavé informace o výběru kvalitního čaje. Dále se dostaneme k zásadám jeho správného uchovávání, které pomůžou udržet čaj co nejdéle nejen čerstvý, ale také plný prospěšných látek. K čaji neodmyslitelně patří čajové náčiní, ve kterém je čaj připravován a které představuje prostředek pro přenos čaje do našeho organismu. Povíme si několik užitečných informací pro nákup čajového náčiní, které usnadní váš výběr a možná také pomohou vaší peněžence.

Čajové sorty a příprava čaje

V kurzu nebude chybět představení čajových sort a známých čajových zástupců. Povíme si jak k jednotlivým sortám přistupovat během přípravy a prozradíme vám několik způsobů, díky kterým se čaj může stát součástí vašeho rána nebo pracovního dne.

Čajová chemie

Čajový list v sobě uchovává přes 500 různých látek čekajících na kontakt s vodou. Spolu s tím je čaj druhým nejrozšířenějším nápojem na světě a stojí tak za to blíže poznat látky, které obsahuje a vytvořit si povědomí o jejich účincích na náš organismus. Pomůžeme vám nahlédnout pod pokličku marketingových tvrzení a rozšířit vaše znalosti o nové poznatky a souvislosti.

Workshop lze objednat telefonicky nebo přes náš eshop zde.


Na cestě čaje - workshop trendů v práci s čajem

Oriental lounge příspěvek - Na cestě čaje - workshop trendů v práci s čajem, obrázek č.1

V současnosti nabývá variabilita využití čajových lístků na možnostech – a limitem je zde pravděpodobně pouze naše fantazie. Vydejte se s námi stezkou současného využití čaje a poznejte netradiční metody práce s čajem, které potěší vás i vaše blízké. A nemusí se jednat jen o jeho využití ve smyslu konzumace.

Specifikace – cca 4 hodinový kurz věnovaný čaji, jehož součástí je veškerá konzumace a skripta.

Čajová mixologie

Čaj je na světě pro naše potěšení a není nutné držet se pouze přípravy zahrnující louhování listu v horké vodě. A ačkoliv může být tento způsob prvkem pro praktikování mindfulness, může nám čaj přinášet radost a energii mnoha dalšími cestami. Čaj může být zdravou a chutnou složkou jak zahřívacích zimních nápojů, tak také osvěžujících a letních drinků, které nejsou náročné na přípravu.

Párování čaje s jídlem

Čaj a jídlo k sobě neodmyslitelně patří a v zemích původu čaje tomu nikdy nebylo jinak. Samozřejmě existují čaje a rituály, kde je potřeba věnovat veškerou pozornost přípravě čaje a jeho chuťovým a vonným vlastnostem. Stejně tak máme k dispozici pestrou paletu čajů, jejichž chuťový profil lze zkombinovat s lehkým pokrmem a vytvořit tak poutavý gurmánský zážitek.

Workshop lze objednat telefonicky nebo přes náš eshop zde.


Telefon Oriental Lounge
Email Oriental Lounge
Logo Tripadvisor - Oriental Lounge
Logo Facebook - Oriental Lounge
Logo Instagram - Oriental Lounge